flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся круглий стіл на тему «Чи впливає стан безпеки в українських судах на незалежність рішень Феміди?»

04 жовтня 2017, 09:13

28.09.2017

27 вересня 2017 року у місті Києві відбувся круглий стіл на тему «Чи впливає стан безпеки в українських судах на незалежність рішень Феміди?», організований Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС). Від Вищої ради правосуддя участь у заході взяли керівник секретаріату Сергій Пушкар, заступник керівника секретаріату Дмитро Зуб, завідувач відділу оприлюднення та аналізу публічної інформації управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Лариса Бардаченко та головний спеціаліст зазначеного відділу Максим Кругліков.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась заступник голови КМЄС Жоель Ваштер, яка зазначила: «Не варто зволікати з питанням безпеки українських судів. Національна гвардія та Національна поліція України забезпечують тимчасову охорону судів, тому треба терміново розробити політику безпеки судів. Суттєві недоліки цієї системи не будуть усунуті, якщо лише вкинути значні кошти на вирішення цієї проблеми. Окрім належного фінансування, потрібен ретельний аналіз та планування».

Під час круглого столу радник з питань судової безпеки Ради правосуддя Нідерландів Кейс Такс, який відповідає за загальну безпеку судів,презентував результати масштабного дослідження стану охорони та безпеки в судах Києва, Львова та Харкова, над яким він працював останні півроку. У межах проекту КМЄС Кейс Такс відвідав п’ять судових установ різних рівнів: апеляційний суд міста Києва, Харківський апеляційний господарський суд, господарський суд Харківської області, Солом’янський районний суд міста Києва та Галицький районний суд міста Львова.

Загалом Кейс Такс дійшов висновку про недостатність заходів охорони українських судів. Серед пропозицій, які він окреслив під час свого звіту, зокрема, встановлення в судах сканерів для виявлення небезпечних предметів та оновлення систем сигналізації. Експерт також наголосив, що Служба судової охорони, яка має бути створена, повинна отримати якісну підготовку щодо запобігання потенційним загрозам та інформованості про ризики.

Крім того, Кейс Такс застеріг, що неналежний стан охорони судів та людей, які там працюють, може впливати на незалежність судової системи: «Якщо судді не можуть виконувати свої обов’язки і на них для прийняття ними певного рішення може здійснюватися вплив шляхом застосування агресії та насильства, це є прямою загрозою для незалежності суддів».

Водночас у своєму висновку Кейс Такс відзначив, що «в український судах працюють сміливі судді, які виконують свій важливий обов’язок без прикриття будь-якими суттєвими заходами безпеки».

За результатами дослідження експерт надав рекомендації, яким чином Україна може підвищити рівень безпеки в своїх судах, щоб відповідати європейським стандартам.

Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк у своєму виступі окреслив актуальні проблеми системи охорони судів. Зокрема, зазначив, що на сьогодні в Україні налічується 768 приміщень судів, із них 464 приміщення (60%) не охороняється взагалі, 161 (22%) – охороняється лише вдень, 7 (1%) – забезпечені охороною лише вночі, і лише 136 приміщень (18%) – забезпечені цілодобовою охороною силами Національної поліції.

На необхідності посилення безпеки судів наголосила й Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко.

Джерело

Інф. Прес-центру судової влади України