flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд може визнати незаконною ліквідацію «Банку «Михайлівський»

27 квітня 2017, 15:15

 

Суд, що розглядає справу «Банку «Михайлівський», імовірно, ухвалить рішення про його незаконну ліквідацію. Про це пише УНН із посиланням на представників екс-власників фінустанови в суді.

На останньому засіданні судді відхилили клопотання Фонду гарантування вкладів фізосіб, спрямовані фактично на затягування процесу. Зокрема, суд відхилив клопотання ФГВФО про витребування додаткових доказів і відвід суддів, а також визнав наявні в справі докази достатніми для ухвалення рішення і пішов у письмове провадження. Рішення суду по суті питання очікують найближчим часом.

З огляду на наявність у справі висновку правової експертизи про неправомірне і необґрунтоване визнання «Банку «Михайлівський» неплатоспроможним, очікується рішення про його незаконну ліквідацію.

З огляду на можливе рішення суду ніхто не забиратиме грошей, виплачених громадянам  Фондом гарантування вкладів, заспокоїв експерт Андрій Новак.

«Йдеться лише про захист репутації цих банків, які виведені з ринку незаконно. Механізму повернення грошей, отриманих від ФГВФО, немає і навряд чи він буде. Тому це лише іміджеві кроки банків, які захистили свою репутацію в суді і домоглися визнання того, що НБУ стосовно них діяв неправомірно», – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконною постанову НБУ про віднесення банку «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних.  Раніше аналогічні рішення були винесені на користь низки фінустанов, серед яких «Укрінбанк», «Банк Преміум», «Велес банк», «Банк Союз», «Банк Капітал», «Київська Русь», «СП Банк», «arb Bank Radical».

Як відомо, 23 травня правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

За інформацією НБУ, 20 травня, коли голова правління «Банку Михайлівський» Ігор Дорошенко залишив посаду, установа під прикриттям технічного збою куратора НБУ обмежила доступ до своєї бази даних і провела низку сумнівних операцій з переведення вкладів фізичних осіб із пов’язаних із банком компаній, збільшивши навантаження на Фонд гарантування на один мільярд гривень – до 2,6 млрд. грн.

Як згодом з’ясував фонд, таким чином банк намагався розгорнути на балансі вклади пов’язаних фінансових компаній, які не підпадають під гарантії.

9 серпня кілька сотень вкладників банку «Михайлівський» перекрили рух автотранспорту на вулиці Хрещатик в центрі Києва, вимагаючи повернення коштів.

12 серпня Національна поліція повідомила про вручення підозри та арешт екс-голови правління банку «Михайлівський», який підозрюється в розкраданні 870 млн. грн. коштів і доведенні банку до неплатоспроможності. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наступного дня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому голові правління ПАТ «Банк Михайлівській» у вигляді 2 місяців арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн. грн.

23 серпня президент Петро Порошенко заявив, що вкладники банку «Михайлівський» отримають свої гроші після їх вилучення у крадіїв.

2 вересня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив виплати коштів ошуканим вкладникам ПАТ «Банк Михайлівський». 

Анна Захарова

Джерело: www.infa.ua
26.04.2017