Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду в І півріччі 2025 року на 1,3 % збільшилася кількість процесуальних звернень, які надійшли на розгляд, – до 5032. На 4,2 % стала більшою кількість звернень, які перебували на розгляді, – до 6991. Побільшало на 6,9 % загалом розглянутих звернень, – до 5208. Водночас 2189 звернень повернуто й відмовлено у відкритті касаційного провадження.
За цей період на 12 % зросла кількість звернень, розглянутих по суті, – до 3019. За результатами їх розгляду змінено та скасовано 786 судових рішень судів попередніх інстанцій, що становить 26 %. При цьому 397 судових рішень апеляційних судів, або 13,2 % від розглянутих справ, скасовано й передано на новий розгляд до господарських судів (переважно до місцевих господарських судів – 60 %) у зв’язку з порушеннями норм матеріального та процесуального права, які унеможливлюють встановлення фактичних обставин справи, що мають значення для правильного вирішення спору.
Водночас після перегляду в касаційному порядку в 124 справах, або 4,1 % від розглянутих судових справ, скасовано судові рішення апеляційних судів та залишено в силі рішення суду першої інстанції.
Крім того, 111 судових рішень апеляційних судів, або 3,7 % від розглянутих судових справ, скасовано з прийняттям КГС ВС нового рішення в справі.
З метою забезпечення сталості та єдності судової практики в порядку та спосіб, визначені процесуальним законом, на розгляді судових палат і об’єднаної палати КГС ВС перебувало 36 справ, з яких розглянуто 18.
До Великої Палати Верховного Суду з КГС ВС протягом І півріччя 2025 року передано для розгляду 26 справ.
У І півріччі 2025 року зріс середній рівень навантаження суддів КГС ВС з урахуванням їх фактичної чисельності до 212 звернень, що перебували на розгляді, із 197 в минулому аналогічному періоді.
Відповідно до рекомендацій Європейської комісії з питань ефективності правосуддя стандартом, який свідчить про ефективність здійснення судочинства, є показник 95–105 %. Цей показник рекомендований як один з інтегральних показників ефективності діяльності суду і розраховується за формулою: кількість розглянутих справ і матеріалів за звітний період, поділена на кількість нових справ та матеріалів, що надійшли за звітний період, і помножена на 100 %.
У КГС ВС цей показник у І півріччі 2025 року становить 103,5 %, що підтверджує ефективність роботи суду з розгляду справ та зменшення залишку нерозглянутих справ.